сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кејт го напушти Вилијам, нов кралски скандал на повидок?

official-wedding

Последни вести

Иако го очекуваат своето второ дете, Кејт и Вилијам се разделени и не живеат заедно, пишуваат американските таблоиди.

Како што известуваат таблоидите, Кејт живее кај нејзините родители во Беркшир, а принцот во Норфолк.

Како причина за оваа разделба тие ни наведуваат несогласувањата во кралското семејство.

Бидејќи принцот е во својата база во Норфолк, тие инсистирале војвотката да се врати во дворецот за да може да биде под нивна контрола.

Кејт не сака да се врати таму поради несогласувањата со Камила.

Дали ова е само уште еден трач произлезен од таблоид или вистина, не знаеме.

Останува да видиме како ќе реагираат Кејт и Вилијам на ова.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести