среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кејти Пери и го зема приматот на Бионсе според „Форбс“

Новата „кралица“ од петото се искачи на првото место на најбогатите благодарение на својата турнеја „Присматик Ворлд Тур“, на која во просек заработува по 27,9 милиони од вечер.

Кејти Пери и го зема приматот на Бионсе според „Форбс“

Кејти Пери и го зема приматот на Бионсе според „Форбс“

Последни вести

Популарната Бионсе неколку години го држеше местото на „кралскиот трон“ на најбогати пејачи, но на најновата листа на „Форбс“ таа повќе не е на првотo место, што изненади многумина.

Нова лидерка на листата на најбогати музичари на „Форбс“ е Кејти Пери со заработка од

Најчитани вести