понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Концерт на Роби Вилијамс во Белград

robbie-image-2-311740418

Последни вести

Светската музичка ѕвезда Роби Вилијамс ќе има концерт во Белград, јавуваат медиумите во Србија.

Пејачот Роби Вилијамс стигнува во Белград во организација на “Егзит тим“, а неговиот концерт ќе се одржи на Ушче, на 17 јуни.

Концертот е дел од светската турнеја на Вилијамс.

Најчитани вести