среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Крадци му ја празнеле куќата додека тој работел во Австрија

krazba

Поврзани вести

Тешка кражба во куќата на шеесет и деветгодишниот А.Б. од селото Митрашинци.

Додека бил на привремена работа во Австрија од неговата куќа се одземени 25 илјади евра, 15 илјади денари и други разновидни предмети.

Сторителот насилно ја отворил вратата на источната страна на куќата, влегол внатре и извршил пребарување по собите, а откако ги одзел парите и предметите, заминал во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести