сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Кражба во викендица во Булачани

krazba-vizbegovo-520x352

Последни вести

Штета во висина од околу 500 илјади денари е предизвикана во викендица во селото Булачани.

Викендицата е во сопствност на педесет и четиригодиниот В.Т. од Скопје, а од истата се одземени разни алати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести