петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Кривична пријава против тетовец за измама „тешка“ 12 илјади евра

Enduring  Freedom

Поврзани вести

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.А. (39) од Тетово за сторено кривично дело „измама“. Во текот на 2013 година, пријавениот со намера да се стекне со противправна имотна корист довел во заблуда две лица со лажно ветување дека ќе им помогне при ослободување од затвор од Германија на нивниот татко и сопруг, за што истите му дале златен накит во вредност од 12.000 евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести