среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Лаказете си побара трансфер во Јувентус

Лаказете ги разочара најверните фанови.

Lyon-alexandre-lacazette

Последни вести

Напаѓачот на францускиот прволигаш Олимпик од Лион, Александре Лаказете ги разочара клупските челници и најверните фанови со изјавата дека сака во новата клупска сезона да го носи дресот на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус.

“Јувентус е најуспешниот клуб во клупската историја на Италија. Ќе лажам ако изјавам дека не сакам да играм во дресот на Јувентус. Ми се допаѓа идеата да играм за голем клуб, да играм во странство. Сите опции ќе бидат разгледани за време на летниот преоден рок, а сега сум фокусиран само на мојот клуб, на тоа како да постигнам нов погодок. Сега сакам да ја затресам и мрежата на Јувентус. Знаеме дека се екстра мотивирани, дека финалниот натпревар се игра на нивниот стадион, но ние сме подготвени за овој голем предизвик”, изјави Лаказете кој има постигнато 20 погодоци во актуелната сезона.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести