среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Лапорта во шок поради преговорите со Лионел Меси

laporta e vo sok

Поврзани вести

Поранешниот претседател на каталонскиот гигант Барселона, Јоан Лапорта призна дека се уште не му е јасно како клупските челници не го решиле големиот проблем околу новиот договор на најголемата ѕвезда на “Ноу Камп”, аргентинскиот интернационалец, Лионел Меси.

Преговорите околу новиот договор траат веќе неколку месеци, а се погласни се шпекулациите дека Меси ќе побара да биде продаден за време на летниот преоден рок.

“Јас сум во шок, целата ситуација околу новиот договор на Меси е шокантна. Не ми е јасно како се уште не е решен овој голем проблем кој мора да е приоритет за клупските челници. Да бев јас претседател на Барселона, Меси ќе потпишеше доживотен договор со каталонскиот клуб”, изјави Лапорта.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести