среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Листа на Форбс: Кои се најмоќните луѓе годинава?

Според најновата листа на Форбс на најмоќните луѓе за оваа година, претседателот на Русија, Владимир Путин се најде на првото место.

najmokjni-forbs-1

Последни вести

Според најновата листа на Форбс на најмоќните луѓе за оваа година, претседателот на Русија, Владимир Путин се најде на првото место, трета година по ред, а веднаш зад него се лидерите на Германија и САД.

putinREUTERS

Путин и понатаму е…

Најчитани вести