недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Македонци повредени во сообраќајка во Бугарија

Истражителите утврдиле дека 44-годишниот македонски државјанин Д.Ш. кој го управувал својот автомобил се обидел да го премине возилото пред него, се обидел да го избегне автомобилот кој доаѓал од спротивниот правец, па удрил во дрво.

soobrakajka

Последни вести

Бугарската полиција извести дека на меѓународниот пат Е-75 вчера околу 18.20 часот во сообраќајка близу Благоевград се повредени четворица македонски државјани.

Истражителите утврдиле дека 44-годишниот македонски државјанин Д.Ш. кој го управувал својот автомобил се обидел да го премине возилото пред него, се обидел да го избегне автомобилот кој доаѓал од спротивниот правец, па удрил во дрво.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести