вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Maтурантите ќе играат квадрил на плоштадот „Пела“

Maturska parada 2014 (9)

Последни вести

Утре со почеток во 11:45  часот, на плоштадот „ПЕЛА“ ќе се одржи традиционалната манифестација „Матурска парада 2015“.

Манифестацијата „Матурска парада 2015“, на која околу 800 матуранти од Скопје  ќе го одиграат танцот квадрил, ќе ја отвори градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски.

Најчитани вести