среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Медведев: Украина е на работ од граѓанска војна

Dmitry Medvedev

Поврзани вести

Рускиот премиер Дмитриј Медведев изјави денеска дека Украина се наоѓа на работ од граѓанска војна, јавува АФП.

Изјавата доаѓа во време кога властите во Киев спроведуваат воена операција против проруските бунтовници во источниот дел од земјата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести