Свет

Медведев: Украина е на работ од граѓанска војна

Медведев: Украина е на работ од граѓанска војна

Рускиот премиер Дмитриј Медведев изјави денеска дека Украина се наоѓа на работ од граѓанска војна, јавува АФП.

Изјавата доаѓа во време кога властите во Киев спроведуваат воена операција против проруските бунтовници во источниот дел од земјата.