четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Меси покажа дека е како разјарен бик

Најдобриот фудбалер во моментов, Меси ги одигра последните 25 минути од првиот осминфинален натпревар од Купот на Шпанија

mesi

Последни вести

Лионел Меси се врати на фудбалскиот терен по пауза од 59 дена, ги одигра последните 25 минути од првиот 1/8 финален натпревар од Купот на Шпанија и на најдобар можен начин, со два погодока, покажа дека последната повреда е веќе минато за се уште најдобриот фудбалер на денешницата.

Најголемиот фаворит за победничкиот пехар во ова натпреварување не дозволи никакво изненадување на “Ноу Камп” и со убедливи 4:0 го победи тимот на Гетафе, а освен Меси, два погодока на натпреварот постигна и одлчиниот играч за врска, Сеск Фабрегас.

“Јас сакам да останам на “Ноу Камп” и тука да ја завршам мојата професионална кариера. Ако се биде во ред, тогаш сигурно ќе играм против Атлетико (М). Пред натпреварот ќе зборувам и со Тата Мартино и со клупскиот доктор. Секогаш сум фокусиран на мојот клуб и секогаш ја имам истата желба за победа. Очајно го посакував овој кам-бек, предолго бев отсутен од фудбалскиот терен. Веќе не чуствувам никаква болка”, изјави по натпреварот Лионел Меси.

Резултати: Бетис – Атлетик Б. 1:0, Алкоркон – Еспањол 1:0, Барселона – Гетафе 4:0, Сантандер – Алмерија 1:1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести