петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Минчо Јорданов се откажа од Металург

press_metalurg_pred_rioha_2014

Последни вести

Бизнисменот Минчо Јорданов се откажал од финансирање на македонскиот ракомотен првак Металург, објавува порталот „Телеграф“.

Повикувајќи се на неофицијални информации, медиумот пишува дека „целата ситуација тргнала од синоќа“.

– На вечерниот тренинг, прв пат по пет години, откако е на кормилото на Метларуг, Лино Червар не се појавил. Шпекулациите влеат дека бил на состанок со сопственикот на клубот, кој го информриал дека се повлекува и дека повеќе нема да финансира, се вели во објавеното.

Ракометарите на Металург, пак, наводно немале никакви официјални информации за ова. Тие се во исчекување, во која насока ќе оди судбината на клубот.

Најчитани вести