понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Мисти Апхам пронајдена мртва

Misty-Upham-_thumb_medium500_365

Последни вести

Актерката Мисти Апхам која исчезна пред десетина дена, беше пронајдена денескa.

32-годишната актерка која се појавува во филмот „Џанго“ беше пронајдена покрај реката „Вајт Ривер“ во Вашингтон. Иако телото сѐ уште службено не е идентификувано пронајдена е торба со нејзините лични документи.

Актерката која страдаше од биполарно пореметување, последен пат е видена кога го напуштила станот на сестра си во Сиетл.

Апхам пред некое време престанала да ги зима лековите, изјавил нејзиниот татко за кој се грижела поради проблемите со срцето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести