четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Модна дизајнерка закана за бракот на Бијонсе и Џеј Зи

40-годишната Рејчел Рој премногу се вртела околу Џеј Зи на вечерата во Метрополитен музејот на уметностите, а тоа многу почнало да ѝ пречи на Соланж, сестрата на Бијонсе, која заштитнички се однесувала па затоа го нападнала Џеј Зи и го тепала.

article-2626791-1DCA690E00000578-875_306x681

Последни вести

Откриено е зошто Соланж, помалата сестра на Бијонсе, во лифтот на хотелот го нападнала својот зет Џеј Зи. Имено, гласините се сè посилни дека Џеј Зи се зближил со модната дизајнерка Рејчел Рој која е, имено, пријателка со Ким Кардашијан.

40-годишната Рејчел Рој премногу се вртела околу Џеј Зи на вечерата во Метрополитен музејот на уметностите, а тоа многу почнало да ѝ пречи на Соланж која заштитнички се однесувала па затоа го нападнала Џеј Зи и го тепала.

„Ју Ес Викли“ пишува дека Соланж ја предупредила дизајнерката дека секој кој ќе му се приближи на Џеј Зи, ќе мора прво да се пресмета со неа. Но, Рејчел е тврд орев па сериозно влегле во конфликт, дотолку што Џеј Зи и Бијонсе морале да ги разделуваат. Работите, после тоа, како што е познато, ескалирале во лифтот.

Рејчел е поврзана на многу начини со сестрите Бијонсе и Соланж. Рејчел била мажена за менаџерот и бизнис партнерот Џеј Зи, Дејмон Даш, од кого се развела во 2008 година. Освен тоа, таа е пријателка со старлетата Ким Кардашијан која ќе се мажи за пријателот на Џеј Зи, Канје Вест.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести