сабота, 29 јули 2017  |  Вести денес: 22

МВР: Регистрирани се помали прекршоци околу изборниот процес

Опожарени и оштетени возила, фотографирање на гласачки ливчиња, телефонски агитирања, но и обиди за поткуп за гласачи, го одбележаа изборниот ден и денот на изборниот молк.

mitko-cavkov-640x369

Последни вести

Од отворањето на гласачките места до 13 часот нема поголеми инциденти, но регистрирани се низа помали прекршоци во кои соодветно е реагирано.

Директорот на Бирото за Јавна Безбедност Митко Чавков, ги сублимираше прекршоците кои ги регистрираше македонската полиција до 13 часот денеска, овие два дена за време на изборниот и предизборниот период.

Најчитани вести