вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Над 4.000 гости се очекуваат во Дубровник за Нова година

dubrovnik-ng

Поврзани вести

Над 4.000 гости се очекуваат во Дубровник за новогодишните празници, пренесе хрватското електронско издание „Бизнис“.

Според директорката на Туристичката заедница во Дубровник, Романа Власиќ, бројот на туристите оваа година ќе биде речиси еднаков со минатогодишниот. Во најголемиот туристички центар во Хрватска ќе работат 15 хотели и се предвидени голем број концерти и прослави.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести