петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Награди за посетителите на саемот „Купи куќа, купи стан“

kukja klucevi

Последни вести

Министерството за финансии од 20 до 28 декември во Рамстор организира саем посветен на проектот „Купи куќа, купи стан”. На саемот ќе учествуваат Министерството за финансии, градежни компании, банки и компании поврзани со домувањето.

Во пресрет на новогодишните празници, но и големото извлекување за стан од наградната игра „Фискална во рака, награди без мака”, последните два дена од саемот 27 и 28 декември ќе се организира целодневна забава со многу награди, бендови, пејачи. Сите посетители на саемот тие два дена можат да станат добитници на награди доколку со себе понесат 10 пликоа со по 20 фискални сметки за учество во „Фискална во рака, награди без мака”.

Пликоата заедно со 6 клучиња што ќе ги соберат од штандовите на саемот ќе можат да ги заменат на лице место за пакет грепки од Државна лотарија, но и да погодуваат на Среќната табла за вредни награди кои ги обезбедија Рамстор и учесниците на саемот. Сите пликоа кои ќе се донесат во Рамстор ќе учествуваат и утредента, на 29 декември за извлекување на стан, дуќан или автомобил во „Фискална во рака, награди без мака”.

Најчитани вести