петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Нант прегазен на Паркот на Принцовите

nant pregazen

Поврзани вести

Новајлијата во француската Прва лига, екипата на Нант на најлош можен начин ја почуствува моќта на актуелниот шампион и лидер на табелата, тимот на ПСЖ.

Последното гостување на „Паркот на Принцовите”, фудбалерите на Нант ќе го паметат по катастрофалниот пораз од 5:0, а како и секогаш, најзаслужен за убедливиот триумф е шведскиот интернационалец, Златан Ибрахимовиќ кој двапати се запиша во листата на стрелци.

Резултати: Римс – Лион 0:2, Тулуз – Монако, ПСЖ – Нант 5:0.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести