недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Невработеноста во Бразил достигна рекордно ниско ниво од 4,6 отсто

brazil

Последни вести

Невработеноста во Бразил достигна рекордно ниско ниво од 4,6 отсто во месец ноември, јавува „АФП“.

Според Бразилската статистичка агенција намалувањето на бројот на невработените покажува дека пазарот на трудот ги одржува своите позиции и покрај застојот во економскиот раст и слабата побарувачка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести