петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Ноер откри како го одбранил пеналот на Озил

noer penal ozil

Последни вести

Голманот на Баерн (М), Маниел Ноер по натпреварот против Арсенал откри како го одбранил ударот од белата точка на неговиот сонародник, Месут Озил.

“Најважно од се е како противничкиот фудбалер трчка кон топката. Озил е фудбалер кој пред да го изведи ударот одлучува на која страна ќе го упати ударот. Јас имав трпение, го чекав, знаев дека не е толку сигурен дека пред да шутне ќе одлучи каде ќе упати удар. На крајот упати удар точно во средината и јас имав доволно време за да направам интервенција”, изјави репрезентативецот на Германија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести