сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нови детали за експлозијата во Богданци: Загинатите не се момчиња

policija-lenta500

Последни вести

Три лица загинаа во денешната експлозија по која следуваше пожар во фабрика за плински боци во Богданци.

Според најновите податоци, починатите лица кои се од селото Ѓавато, се на возраст од 59, 42 и 40 години. Повредениот кој е пратен на скопските клиники поради тешките повреди е на возраст од 40 години, јавува Курир.

Полициските екипи во присуство на јавен обвинител вршат увид, по што се очекува да бидат познати повеќе детали затоа како дошло до експлозијата, па пожарот во фабриката.

Најчитани вести