понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Од утре растат платите за 4 отсто

plata (1)

Последни вести

Како што најави владејачката партија во својата програма за 2014-2018, од идниот месец вработените во администрацијата ќе добијат повисоки плати за 4 отсто.

Зголемениот личен доход за октомври тие ќе го примат на стартот од ноември.

plati

Од октомври идната година ќе се зголемат и пензиите. Пензионерите во ноември ќе земаат за 5% повисоки пензии.

plati1

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести