четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбен накит вреден милион долари во Франција

policija

Последни вести

Петнаесетина вооружени напаѓачи утрово ограбиле накит вреден милиони долари од две безбедносни комбиња на автопат во Франција, изјавил анонимен полициски извор за Асошиетед прес.

Напаѓачите ги запреле комбињата, со закана ги извадиле возачите, ги презеле возилата и потоа ги оставиле без вредниот товар, на автопатот А6. Никој не бил повреден.

Полицијата тргна во голема потера во регионот Јоне, јужно од Париз.

Најчитани вести