Сите - Македонија,Македонија

Ограбен скопски таксист

Ограбен скопски таксист

Непознат сторител вооружен со пиштол извршил разбојништво врз таксистот Б.Ц. (57) од Скопје.

Како што соопштува МВР, настанот се случил вчера околу 14.50 часот пријавено е дека во Скопје на ул.„Александар Урдаревски“.

Вооружениот човек на таксистот му одзел сума на пари од околу 1.200 денари по што го напуштил лице местото.

Полицијата трага по сторителот.