недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Ограбен скопски таксист

pistol

Последни вести

Непознат сторител вооружен со пиштол извршил разбојништво врз таксистот Б.Ц. (57) од Скопје.

Како што соопштува МВР, настанот се случил вчера околу 14.50 часот пријавено е дека во Скопје на ул.„Александар Урдаревски“.

Вооружениот човек на таксистот му одзел сума на пари од околу 1.200 денари по што го напуштил лице местото.

Полицијата трага по сторителот.

Најчитани вести