четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ОНА ја презеде одговорноста за нападот во Куманово

oa

Последни вести

Ослободителната национална армија ја презема одговорноста за нападите врз македонските полициски сили во сабота наутро во Куманово.

Во тековната борба за слобода и национално достоинство, силите на Ослободителната народна армија во раните утрински часови на 9 мај 2015 година, ја нападнаа македонската полиција, која со денови врши терор врз цивилното население – се вели во Комуникето број три на ОНА, што го објави приштински „Бота Сот“.
Понатаму се додава дека акциите во иднина ќе станат уште пожестоки. Засега нема официјална потврда за автентичноста на Комуникето, кое е потпишано од портпаролот на ОНА од Гостивар.

Најчитани вести