четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 41

Ова се најдобрите љубовници во хороскопот – Како да ги заведете?

Ако се во врска со некој од овие хороскопски знаци, огаш навистина имате среќа, ова се најдобрите љубовници во хороскопот. Проверете дали сте и вие меѓу нив?

venera-neptun-ljubov

Поврзани вести

Ако се во врска со некој од овие хороскопски знаци, огаш навистина имате среќа, ова се најдобрите љубовници во хороскопот. Проверете дали сте и вие меѓу нив?

Овен

Овните имаат неверојатна енергија со која што освојуваат, но се премногу нетрпеливи и понекогаш себични во водењето љубов. Од друга страна, мошне се страствени и сексот со нив секогаш е за паметење.

Како да ги заведете: Со овните не треба  да бидете срамежливи, слободно покажете иницијатива. Бидете непредвидливи, заљтоа што тие лесно го губат интересот и брзо се заситуваат.

Бик

Важи за најмажествен знак во хороскопот. Има силен љубовен нагон и постојана потреба за секс. Тие се големи хедонисти. Биковите во водењето љубов уживаат долго, често и во целост се предадени.

Како да ги заведете: Биковите се сензуални и веднаш го забележуваат мирисот, чистата и мека кожа и свежиот здив кај соговорникот, а го освојува нежноста.

Лав

Страствените Лавови се неверојатно самоуверени и можни во креветот. Преземаат иницијатива и на партнерот му го подаруваат вниманието што го заслужува, но истото го очекуваат и од другата страна.

Како да го заведете: За да го заведете, во исто време треба да бидете нежни и страствени и да не заборавите да го фалите.

Девица

На Девиците уживањето на партнерот им е на прво место. Иако на површината изгледаат мирни и сталожени, под нивната кожа се крие огромна сензуалност и страст.

Најчитани вести