четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пакистан: Демонстранти влегоа во државната телевизија

Поддржувачите на опозицискиот лидер Имран Хан и на популистичкиот свештеник Тахир ул-Кадри протестираат во главниот град на Пакистан од 15 август барајќи оставка од премиерот Наваз Шариф. Тие го обвинуваат за местење на изборите од 2013 година на кои дојде на власт.

pakistan

Последни вести

Анти – владините демонстранти во Пакистан навлегоа во седиштето на државната телевизија во Исламабад и ја прекинаа програмата на националниот канал и на англиски јазик на кои во живо се пренесуваше пробивот на демонстрантите.

Поддржувачите на опозицискиот лидер Имран Хан и на популистичкиот свештеник Тахир ул-Кадри протестираат во главниот град на Пакистан од 15 август барајќи оставка од премиерот Наваз Шариф. Тие го обвинуваат за местење на изборите од 2013 година на кои дојде на власт.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести