петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Патник во авион на „Туркиш ерлајнс“ се заканувал со бомба

Персоналот го информирал пилотот за заканата, по што била повикана полиција. Патникот одбил да биде претресен и насилно бил симнат од авионот. По проверката се покажало дека станува збор за лажна закана.

bomba vo avion

Последни вести

Патник од Туркменистан во авион на „Туркиш ерлајнс“ предзвика паника заканувајќи се дека носи бомба, објави турската телевизија НТВ, објави МИА.

Авионот се подготвувал да полета од Истанбул за Ашхабат, кога еден од патниците, се заканил дека носи бомба.

Персоналот го информирал пилотот за заканата, по што била повикана полиција. Патникот одбил да биде претресен и насилно бил симнат од авионот. По проверката се покажало дека станува збор за лажна закана.

Патниците биле евакуирани и авионот целосно претресен, по што полетал за Ашхабат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести