понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Петнаесет грама хероин пронајдени кај охриѓанец

g_heroin

Последни вести

Четириесет и четиригодишниот А.Т. од Охрид доби кривична пријава бидејќи кај него биле најдени петнаесет грама хероин.

На четврти овој месец полицијата извршила претрес во станот на пријавениот во Охрид, при што се пронајдени околу 15 грама хероин.

Од страна на судија во претходна постапка на пријавениот му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести