вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Пирати запленија танкер со нафта кај Малезија

Танкерот со нафта, кој се движел кон малезиското пристаниште Куaнтан, превезувал околу 6.000 тони нафта.

Пирати запленија танкер со нафта кај Малезија

Пирати запленија танкер со нафта кај Малезија

Поврзани вести

Танкер со нафта е запленет од страна на пирати во територијалните води на Малезија, јави ТАСС, повикувајќи се на изјави на претставници на малезиската Национална управа за поморство, објави МИА.

танкерот со нафта бил нападнат од пиратите во близина на брегот на западната малезиска сојузна држава Селангор.

танкерот со нафта бил нападнат од пиратите во близина на брегот на западната малезиска сојузна држава Селангор.

Според истите извори, танкерот со нафта бил нападнат од пиратите во близина на брегот на западната малезиска сојузна држава Селангор.

Танкерот со нафта, кој се движел кон малезиското пристаниште Куaнтан, превезувал околу 6.000 тони нафта.

Најчитани вести