петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

По дисциплинска постапка 37 решенија против вработени во МВР

mvr

Поврзани вести

Во текот на минатата недела по спроведена дисциплинска постапка, донесени се 37 решенија против 37 вработени во Министерството поради сторени повреди во работењето, согласно одредбите од член 206 став 1 точки 5 и 3, и член 207 став 1 и 7 точки 1,  2, 4, 8, и 15 од Колективниот договор на МВР.

Притоа, на триесет и еден вработен им е изречена мерка „парична казна“ на четири вработени мерка  – „запирање на постапката“ и на двајца вработени мерка – „распоредување две нивоа пониско”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести