недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Почнува изградбата на ново спортско игралиште во Аеродром

opstina aerodrom

Поврзани вести

Официјално денеска ќе биде означен почетокот на изградбата на ново повеќенаменско игралиште во реонскиот центар Аеродром.

Игралиштето се наоѓа до основното училиште Александар Македонски, а на свеченоста ќе присуствува градоначалникот на општина Аеродром, Ивица Конески, и директорот на Агенцијата за млади и спорт, Александар Пујовски.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести