сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Погледнете како на Меркел и’ стојат мустаќи како оние на Хитлер

Намерна или можеби случајна фотографија

merkel mustaki

Поврзани вести

Во текот на неодамнешната средба на израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, и германската канцеларка, Ангела Меркел, била забележана интересна фотографија.

Нетанјаху со прст покажувал пред лицето на Меркел и сенката од неговиот прст паднала токму на нејзините усни.

Тој момент го забележал фотографот на „Јерусалем пост“, Марк Израел Селем и фотографијата стана вистински хит на социјалните мрежи и предизвика бура од реакции.

Додека некои се смеат на овие фотографии, други сметаат дека тоа не го направил случајно.

Меркел допатува во Израел заедно со половина од своите министри на заедничка седница на двете влади.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести