среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Полицијата го уапси Владо И. осуденик за затајување

kavadarci-policija1

Последни вести

На 15.12.2014 година, постапувајќи по судска наредба, СВР Скопје го лиши од слобода лицето Владо И.(36), од Скопје кој се барал за издржување затворска казна во траење од две години за сторено кривично дело “затајување”. Истиот е спроведен во КПУ„Идризово“.

Најчитани вести