понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Попоски на редовни разговори со пратениците во Европскиот парламент

Poposki-Intervju-MIA-image1-600x384_0_0

Последни вести

Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска престојува во Брисел.

За време на посетата се планирани редовни разговори со пратениците во Европскиот парламент. Министерот ќе се сретне со европратениците: Елмар Брок, Иво Вајгл, Тања Фајон, Моника Маковеј, Едуард Кукан и Жозеф Дол.

Најчитани вести