понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Поради снежна бура нова блокада на истокот на САД

Повторно парализиран источниот дел на САД поради снежна бура

snezna bura

Поврзани вести

Сите државни служби на подрачјето на Вашингтон денеска се затворени поради доаѓањето на нова снежна бура која што ќе го погоди источното крајбрежје на САД, пренесуваат тамошните медиуми.

Поради невремето, кое што денеска ќе го зафати подрачјето на Вашингтон, како што предвидуваат метеоролозите, ќе наврат дури 23 сантиметри снег. Поради тоа за денеска е одложено гласањето во двата дома на американскиот Конгрес, во Сенатот и Претставничкиот дом.

„Државните канцеларии на Вашингтон се затворени“, објави синоќа американската Управа за државна администрација на Округот Колумбија.

Државните училишта на подрачјето на Вашингтон ја откажале наставата и денеска ќе бидат затворени, но ист е случајот и со канцелариите на локалните власти во Вашингтон, поради што и градоначалникот Винсент Греј за 11-ти март го одложи својот годишен говор околу состојбата во тој Округ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести