понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Портпаролот на Владата Ѓорѓиев по втор пат стана татко

ace_vladaaa_1

Последни вести

Портпаролот на Владата на Република Македонија Александар Ѓорѓиев по втор пат стана татко.

Тој и неговата сопруга Ружица утрово станаа родители на втора ќерка.

Како што дознава Нетпрес, Ружица се породила на Клиниката за гинекологија и акушерство и во моментов се чувствува добро.

 

Најчитани вести