петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Повеќе населени места без струја

bez-struja500

Последни вести

Регионалниот центар за кризи на Град Скопје известува дека поради зафати што ќе ги вршат екипи на ЕВН Македонија АД, денес без струја ќе останат делови од Драчево и Визбегово.

Од 9 до 12 часот корисниците од улица Скупи ББ, покрај река Вардар кај Графички Центар, како и и корисниците од населба Драчево, но и дел од улицата Румена Хаџипанзова.

Најчитани вести