четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Притвор за охриѓанец кој дома имал хероин и кокаин

lisici

Последни вести

Охриѓанецот А.Т. (44) доби кривична пријава бидејќи кај него биле пронајдени 18 грама хероин и 22 грама кокаин.

На четврти овој месец при претрес во домот на пријавениот полициските инспектори пронашле 18 грама опојна дрога хероин и 22 грама кокаин.

На А.Т. му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести