Македонија,Крими хроника

Притвор за охриѓанец кој дома имал хероин и кокаин

Притвор за охриѓанец кој дома имал хероин и кокаин

Охриѓанецот А.Т. (44) доби кривична пријава бидејќи кај него биле пронајдени 18 грама хероин и 22 грама кокаин.

На четврти овој месец при претрес во домот на пријавениот полициските инспектори пронашле 18 грама опојна дрога хероин и 22 грама кокаин.

На А.Т. му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.