Македонија,Крими хроника

Приведени сириски мигранти и скопјанец кој ги крумчарел

Приведени сириски мигранти и скопјанец кој ги крумчарел

Четворица сириски мигранти вчера биле пронајдени во возило кое го управувал велешанец.

На патниот правец Гевгелија-Скопје поточно кај тунелите кај Демир Капија при контрола од страна на полициски службеници е контролирано патничко возило „мерцедес вито“ управувано од Н.Д.(37) од с.Кочилари-општина Градско, во кое се пронајдени четворица сириски државјани, кои илегално влегле во Р Македонија.

Н.Д. и сириските државјани се приведени во ПС Неготино и се преземаат мерки за расчистување на случајот.