петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Први мај неработен ден за сите граѓани

sliki_novost-fail-mk-zname-makedonija

Поврзани вести

Први мај, четврток, Денот на трудот е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.  

Oд Министерството за  труд и социјална политика е упатена честитка по повод  празникот до сите граѓани во земјата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести