среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пукал во мачка, ја погодил соседката

Повредената е пренесена во Клиничката болница во Тетово.

Последни вести

Жител на тетовското село Доброште (65), вчера во дворот од сопствената куќа, пукајќи со ловечка пушка која ја поседувал со дозвола кон мачка која била во близина на ѕидот од соседниот двор, ја погодил соседката, 52-годишната И.Х., во пределот на левата надколеница.

МВР соопшти дека повредената е пренесена во Клиничката болница во Тетово.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести