четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Пукање во чајџилница, еден повреден

pukanje

Последни вести

Триесет годишниот Г.К. вчера попладне со повреди на главата бил донесен во ГОБ„8-ми Септември“.

Повредата му била нанесена во чајџилницата во с.Долно Свиларе, скопско каде се сретнал со Х.М.(29) кој таму дошол со уште неколку лица.

-По кажување на Г.К. додека седеле на маса настанала вербална расправија помеѓу повредениот од една страна и Х.М. и останатите лица од друга страна, по што некој од напаѓачите извадил пиштол и испукал  неколку куршуми, потоа  наведените лица го напуштиле местото на настанот, информираат од полицијата.

Х.М. е приведен, а се преземаат мерки за пронаоѓање и на останатите лица по што од полицијата најавуваат поднесување на соодветна пијава. Неофицијално нападот се случил поради нерасчистени имтно правни односи.

Најчитани вести