четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Пуштање во употреба на два патни правци во Македонски Брод

janakieski

Поврзани вести

Министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, утре, ќе оствари работна посета на општина Македонски Брод.

Во рамките на посетата на општина Македонски Брод ќе бидат пуштени во употреба патните правци за населените места Требовње во 13 часот и Зркле половина час подоцна.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести