среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Разбојници украле таблети од аптека во Битола

aapcinja-kocaniii

Последни вести

Битолчаните Р.Џ. (21), А.А. (22) и Ќ.С. (20) добија кривична пријава бидејќи сториле разбојништво во аптека.

На 15 – ти овој месец првопријавениот влегол во аптека Корона Фарм и од вработената побарал да му даде таблети. Откако истата го одбила тој по некое време се вратил со второ и третопријавените при што Р.Џ. влегол зад пултот во аптеката и одзел една кутија таблети.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести