понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Разбојништво во Тедико во Карпош 4

Со закана со нож ограбил маркет во Скопје.

g_noz

Поврзани вести

Разбојник маскиран со качулка од дуксер и се заканил на вработена во Тедико и одземал 5.000 денари.

Ограбен маркетот Тедико, маскиран разбојник со нож и се заканил на вработената, соопшти утринава Министерството за внатрешни работи.  Според информациите од полицијата, разбојникот влегол во маркетот на улица Разловечко востание во скопската населба Карпош 4.

Маскиран со качулка од дуксер тој со нож и се заканил на вработената и украл 5.000 денари, по што избегал. Полицијата работи на откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести