вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 3

Рецепт: Со овој пијалок отарасете се од упорната кашлица

Научно е докажано дека овој пијалок го разложува секретот во белите дробови.

sok-ananas

Поврзани вести

Кашлицата е мошне честа појава, особено во зимскиот период, а тогаш се јавува и потребата на некој начин да се отарасиме од симптомите.

Дали знаевте дека постои овошје што може да ви послужи како моќен сируп против кашлица? Едно од нив е ананасот. Научно е докажано дека ананасот има способност да го намали количеството на секрет 5 пати побрзо од сирупот против кашлица и може да ги излекува пациентите 5 пати побрзо.

Еве рецепт со ананас што ќе ви помогне да се отарасите од кашлицата. (прочитајте на следната страница)

Најчитани вести