вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Робен: Германија е најблиску до светскиот трон

ROBEN GERMANIJA SVETSKA TITULA

Последни вести

Репрезентативецот на Холандија, Ариен Робен е убеден дека националниот тим на Германија е најблиску до светската титула.

„Ние играме одлично, но не смееме да дозволиме да летнеме во облаци. Мораме да останеме цврсто на земја и да ги слушаме советите на селекторот Ван Гал ако сакаме да направиме успех, иако да бидам искрен не верувам дека можеме да стигнеме до самиот врв. Ако гледаме според прикажаното, мој фаворит е Германија бидејќи игра навистина одличен фудбал, а скоро сите играчи на Германците се наоѓаат во врвна форма. Сепак, и ние сме добри, доколку се сретнеме со нив сигурно нема да им биде лесно“, изјави фудбалерот на Баерн (М).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести